Cinsiyet değiştirme ameliyatı yapan doktorlar
>

» Cinsiyet değiştirme ameliyatı yapan doktorlar

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

İZMİR - Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi'nde cinsiyet değiştirme ameliyatları için bir yıl önce oluşturulmasına başlanan özel ekip, ilk kez, bir kadından erkeğe dönüşüm ameliyatı yaptı. EÜ Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Cüneyt Özek, ekipte, plastik cerrah, ürolog, jinekolog, endokrinolog ve en önemlisi psikiyatrın bulunduğunu söyledi. 
Transseksüele cinsiyet değiştirme operasyonu için psikiyatrın iki yıllık izlenimi ve bunun sonunda vereceği 'Karşı kimlikte yaşıyor' raporuyla alınacak mahkeme kararı gerektiğini belirten Özek, "Doğru tanımlanmadan operasyon geçirenlerin yaşamı mahvoluyor" dedi. 
Doç. Dr. Cüneyt Özek, şu bilgileri verdi: "Daha önce hastanemizde erkekten kadına cinsiyet değiştirme ameliyatı yapılmıştı. Kadından erkeğe ameliyat ise ilk. Hastamız çok iyi. Bacak kemiği kullanılarak penis yapıldı. 
Bu hastalara endikasyonu koyan cerrah değil, psikiyatr. O yüzden psikiyatrın izlenimi çok önemli. Doğru endikasyon koyulup yapılan ameliyatlardan sonra bu insanların mutluluğu artıyor, intihar azalıyor."


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...