Gazeteci yazar Ayşe Hür kimdir - Hayatı fotoğrafları
>

» Gazeteci yazar Ayşe Hür kimdir - Hayatı fotoğrafları

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

Habertürk'te yayınlanan  öteki gündem programına katılarak Mustafa Kemal Atatürk hakkında sert eleştiriler getirmesiyle  yeniden  gündem  olan AYŞE HAür hakkında  biraz  bilgi..

Ayşe Hür, araştırmacı yazar, tarihçi ve Taraf Gazetesi köşe yazarı. Anne ve babası öğretmen olduklarından birçok şehirde bulundu. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü, uluslararası ilişkiler ve siyaset bölümü'nü 1992 yılında bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü'ne Avrupa Birliği'nin Tarihle Barışma Noktaları ve Ermeni Meselesi üzerine lisansüstü tezini 2005’te verdi. Radikal Gazetesi ve Agos Gazetesi'nde siyaset ve tarih ile ilgili köşe yazıları ele aldı. 15 Kasım 2007'den itibaren Taraf Gazetesi'nde yazarlık yapmaktadır.

Ayşe Hür (d. 1956, Artvin), Türk araştırmacı yazar, tarihçi ve köşe yazarı. Anne ve babası öğretmen olduklarından birçok şehirde bulundu. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü, uluslararası ilişkiler ve siyaset bölümünü 1992 yılında bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü'ne Avrupa Birliği'nin Tarihle Barışma Noktaları ve Ermeni Meselesi üzerine lisansüstü tezini 2005'te verdi. Radikal ve Agos gazetelerinde siyaset ve tarih ile ilgili köşe yazıları ele aldı. 15 Kasım 2007'den itibaren Taraf gazetesinde yazarlık yapmaktadır. 26 Agustos 2012 tarihinden itibaren her pazar Radikal de yazmaya başlamıstır.

 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...