Türkiye'de İpek Yolunun Güzergahı geçtiği yerler
>

» Türkiye'de İpek Yolunun Güzergahı geçtiği yerler

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

 


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x382.

İpek Yolunun Güzergahı
İpek Yolunun Güzergahı

Coğrafi konumu nedeniyleİpek Yolunun Güzergahı eski çağlardan beri doğu ile batı arasında bir köprü işlevi gören Anadoluİpek Yolunun Güzergahı İpek Yolunu en önemli kavşak noktalarından biri olmuştur. Orta Çağ'daİpek Yolunun Güzergahı İpek Yolları Çin'den başlayıp Orta Asya'da birden fazla güzergahı izleyerek ve Anadolu'yu geçerek Trakya üzerinden Avrupa'ya uzanmıştır. Ayrıcaİpek Yolunun Güzergahı Ege kıyılarında Efes ve Miletİpek Yolunun Güzergahı Karadeniz'de Trabzon ve Sinopİpek Yolunun Güzergahı Akdeniz'de Alanya ve Antalya gibi önemli limanları kullanarak deniz yolu ile de Avrupa'ya ulaşmıştır.
 


Anadolu'da İpek Yolu; 
Kuzeyde İpek yolu: Trabzonİpek Yolunun Güzergahı Gümüşhaneİpek Yolunun Güzergahı Erzurumİpek Yolunun Güzergahı Sivasİpek Yolunun Güzergahı Tokatİpek Yolunun Güzergahı Amasyaİpek Yolunun Güzergahı Kastamonuİpek Yolunun Güzergahı Adapazarıİpek Yolunun Güzergahı İzmitİpek Yolunun Güzergahı İstanbulİpek Yolunun GüzergahıEdirneİpek Yolunun Güzergahı

Güneyde İpek yolu: Mardinİpek Yolunun Güzergahı Diyarbakırİpek Yolunun Güzergahı Adıyamanİpek Yolunun Güzergahı Malatyaİpek Yolunun Güzergahı Kahramanmaraşİpek Yolunun Güzergahı Kayseriİpek Yolunun Güzergahı Nevşehirİpek Yolunun Güzergahı Aksarayİpek Yolunun Güzergahı Konyaİpek Yolunun GüzergahıIspartaİpek Yolunun Güzergahı Denizliİpek Yolunun Güzergahı Antalya merkezlerini izlemektedir.
 

Ayrıca; Erzurumİpek Yolunun Güzergahı Malatyaİpek Yolunun Güzergahı Kayseriİpek Yolunun Güzergahı Ankaraİpek Yolunun Güzergahı Bilecikİpek Yolunun Güzergahı Bursaİpek Yolunun Güzergahı İznikİpek Yolunun Güzergahı İzmitİpek Yolunun Güzergahı İstanbul güzergahının da kullanıldığı bilinmektedir. 

Selçuklularİpek Yolunun Güzergahı Anadolu'daki ticari faaliyetleri canlı tutmakİpek Yolunun Güzergahı güvenliği sağlamak amacıyla önlemler almışlar ve bu yollar üzerinde hanlar (kervansaraylar) inşa etmişlerdir.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...